Başlık

Android ve IOS ile Instagram'da Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Başlık

Günümüzde oldukça popüler olan Instagram’da kullanıcıların en çok tercih ettiği özellikler arasında elbette canlı yayın geliyor. Ayrıca son dönemlerde oldukça ilgi gören bu özellik sayesinde insanlar bu pandemi sürecinde hoş vakitler geçirebiliyor. Instagram’dan canlı yayın açma özelliğini kullanmanın oldukça kolay olması ve herkes tarafından da kullanılabilmesi dikkat çekiyor. Peki bireysel kullanıcıların Instagram’da canlı yayın nasıl açar?

 

Başlamadan önce kullanmakta olduğunuz Instagram’ın güncel versiyonu yüklü olduğundan emin olmanı gerekecektir. Eğer güncel versiyonu yüklü değilse kullandığınız uygulama indirme marketinden en son sürümünü yükleyebilirsiniz. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yaparak hikaye gönderimi ya da paylaşımı bölümüne geçiş yapın.  Girmiş olduğunuz bölümün sağ alt tarafında çeşitli seçenekler ile karşılaşacaksınız.

 

Burada canlı yayın açma seçeneğine tıklayarak canlı yayınınızı başlatmış olursunuz. Fakat canlı yayın açma işlemi öncesinde ekranın orta kısmında bulunan zil butonuna bastığınızdan emin olun. Bu buton sayesinde Instagram sizi takip eden kişilere canlı yayınına başladığınıza dar bildirim göndermiş olur.

 

 

Windows ve Mac Bilgisayardan Instagram Canlı Yayın Nasıl Açılır?

 

 

Dünyada birçok kişi tarafından kullanılan bu sosyal medya platformu sayesinde kullanmış olduğunuz akıllı telefondan canlı yayın açmak oldukça basit. Fakat Instagram canlı yayınını bilgisayardan da açmak istediğinde bir program aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayardan Instagram canlı yayınını açarken neden program kullanıyoruz derseniz, bu Instagram adlı sosyal medya platformunda pc den canlı yayın açma özelliği bulunmuyor. Bunun için birçok program geliştirilmiştir.

 

Örnek vermek gerekirse Yellow Duck adlı program sayesinde Instagram’da canlı yayın açabilirsiniz. Bunu nasıl gerçekleştirebiliriz diyorsanız, ilk olarak kullanmış olduğunuz bilgisayarınıza Yellow Duck adlı programı indirin. Bu işlemin ardından yüklediğiniz programa Instagram hesabınızla giriş yapın. Daha sonra Instagram’ın RTMP URL’ini (bağlantı adresini) kopyalayın. Bu işlemi de uygun olarak yaptıktan sonra OBS yi indirin ve kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızda yapılandırın.

 

Ve son olarak da yayın anahtarını ve bağlantı adresini OBS ye kopyalayın. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bu işlemlerden sonra bilgisayarda da Instagram canlı yayını açabilirsiniz. 

Yeni Siparis !
1 dakika once 1.000 İnstagram Bot Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 İnstagram Bot Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1.000 İnstagram Bot Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1.000 İnstagram Bot Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 1.000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika once 1000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 500 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 1.000 Türk Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika once 2000 Türk takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 100 Türk Takipçi siparisi geldi.